Hakkımızda
40 Yıllık Sektörel Deneyimi, Butik Hizmet Anlayışıyla; Fırat Gümrük Müşavirliği.

Bizler, Fırat Gümrük Müşavirliği Dış Tic. Ltd. Şti.olarak İstanbul, Kozyatağı, Celal Bayar Cad. Nacibey Apt. No 99/14 Kadıköy adresinde 01.03.1999 tarihinde gümrükte tüm birimlerde memur olarak çalıştıktan sonra 1984 tarihinde kursa katılıp muayene memuru olmuş ve bu görevinde de 15 sene çalıştıktan sonra emekli olan Hakkı YILDIZ ve yine aynı şekilde gümrüğün çeşitli kademelerinde çalışmış son olarak İstanbul Giriş Gümrük Müdürlüğü görevinden emekli olan Şakir AKKAYA tarafından kurulmuştur ve aynı tarihte faaliyete geçmiştir.

Kuruluşunu müteakip ilk iki sene şirket müdürlüğünü Şakir AKKAYA yapmış 2001 yılında da Hakkı YILDIZ şirket müdürlüğüne getirilmiş ve halen bu görevi devam etmektedir. Şirket ilk 10 yıl içerisinde Enka Holding ,Toprak A.Ş., Bayındır Holding, Sagra Gıda, Ankara Samatlı Oyuncak,Nokia Komünikasyon A.Ş., Nokia Siemens Networks İletişim A.Ş., Günfleks Perde San. Cemon Dış Tic. Bazı Medikal şirketler ,Laben Lab., Gökhan Asansör, Birlik Saç., Ata Yatçılık vb. gibi köklü firmaların gümrük işlemlerini yürütmüştür ve halen bu işlevine devam etmektedir.

Şu an firmamız ağırlıklı olarak ihracattan ziyade ithalat işlemlerini ve firmalarımızın ihracat işlemlerini başarı ile yürütmektedir. Kurulduğu günden bu yana çalıştığımız ve işlerini yapmış olduğumuz firmalarımızı hiçbir sorunla karşılaştırmamış ve sorunsuz olarak hizmet vermiştir. Firmamız gümrük mevzuatında 40 yıllık bir geçmişe sahip olan kurucuları ile ithalat ağırlıklı olmak üzere ihracat , transit ve serbest bölgeler mevzuatında da ileri seviyede hizmet vermektedir.Tüzel kişiliği haiz şirketle ile ve ticari kuruluşların gümrük işlemlerini ciddi , kararlı ve mevzuata uygun süratli ve emin bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Çoğunlukla yatırım malları ithalatı yapan firmaların yatırım mallarının daha sonra bakım ve onarımı aşamasında karşılaştığı sorunları asgari seviyeye çekerek alınan izin sayesinde sorunsuz olarak yurt dışına çıkış ve girişleri tarafımızdan sağlıklı olarak neticelendirilmektedir.